Strony

środa, 29 lipca 2015

Jak rzucić pracę?

Chciałbyś rzucić pracę, ale się boisz? W głowie kłębią Ci się pytania. Czy zrobię dobrze? Co potem? Czy dam sobie radę? A co jeśli...? Czemu nie możesz po prostu rzucić pracy, której nienawidzisz? W swojej wyobraźni zaszedłeś już bardzo daleko. Do momentu, w którym żegnasz się z koleżankami, kolegami z pracy i radośnie podskakując biegniesz w stronę zachodzącego słońca, by delektować się świeżo odzyskaną wolnością. Tak to postrzegasz, porzucenie swojej pracy jako odzyskanie wolności. Okropne, nie?

Ostatnio po każdym kolejnym otworzeniu oczu o nieludzko wczesnej godzinie, zaciskasz je ponownie i pytasz samego siebie "może dziś?". 

W większości przypadków występują dwie sytuacje. Albo siedzisz w nudnym ciepełku, czując sie bezpiecznie i wygodnie jak w starych kapciach, w których znasz każde wydeptanie i dziurkę, tylko sobie gdybając i marząc co by było gdyby. Albo co jakiś czas w pracy dzieje się coś co burzy Twój spokój i zmusza Cię do podejścia bliżej skraju przepaści i skoku. 

Skoczysz? 

Niełatwo jest rzucić pracę, nawet taką pozbawioną perspektyw. Nikt nie ma dla Ciebie złotej rady. Nikt za Ciebie nie podejmie tej decyzji. Może rozgrzeszasz siebie argumentem introwertyzmu. Nowa praca, nowi ludzie, z którymi trzeba się poznać, zaaklimatyzować w nowym środowisku. Odbieranie tylu nowych bodźców z tylu stron to niesamowite wyzwanie dla introwertyka. Ale ile można się usprawiedliwiać ze swojego marnowania czasu? Nawet jeśli jest to podyktowane strachem?

Nie mam dla Ciebie gotowych odpowiedzi, ale mam dla Ciebie COŚ co znalazłam "przypadkiem". Przeczytaj całość i sam zdecyduj co zrobisz.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz